AUTO SHOW 2006
7 Kasım 2006
 

İç salon simsiyah dekore edilmişti. Tam ortasına da siyah bir Rolls Royce Phantom koymuşlar. Bu otomobil için İngiltere'den bir satış temsilcisi gelmiş. İlgilenen olursa (800.000 Euro) otomobili açıp özelliklerini anlatıyormuş. Nasıl bir boyası varsa cayır cayır yanıyordu. Otomobil ve mekan siyah olduğundan karşıtlık değeri  fotoğraf için oldukça kötüydü.

 

Rolls Royce Phantom

 

Rolls Royce Phantom

 

Rolls Royce Phantom

 

İç salondan şipşirin bir sokağa çıktık. Mini reyonu için özel olarak dizayn edilmiş bu alanda Dice Kayek'in bir mağazası bile vardı. Yeni Miniler ve sınırlı sayıda üretilmiş olan  Mini GP (218HP) arka arkaya sokağa park etmişlerdi. Merkezde ise ilk Mini modeli yerini almıştı. Benim fuar içinde en beğendiğim reyon burası oldu.

 

Yeni Mini

 

315 nolu Mini GP

 

Tavandaki üretim sayısına dikkat

 

Mini Sokağı

 

Sokak bitince birden araziye çıktık. Yan tarafta Borusan Oto'nun mümessilliğini yaptığı diğer bir marka olan Land Rover'ın reyonu bulunuyordu. Yeni Land Rover Freelander 2 fuarda yerini almıştı. Ancak 57000 Euro'dan başlayan fiyatları bana pahalı geldi. Üstelik iç hacmi de rakipleri kadar ferah değildi. Ama önceki modele göre hem büyümüş hem de güzelleşmişti. Kullanılan malzeme kalitesinde ve işçilikte gözle görülür bir artış olmuş.

 

Land Rover Freelander 2

 

Freelander 2

 

Freelander 2

 

Land Rover reyonunun yanında diğer bir İngiliz markası olan Jaguar yerini almıştı. Bu reyonun yıldızı ise yeni XK/R modeliydi. Hem coupe hem de üstü açık modeli fuarda sergileniyordu.

 

Jaguar XK/R Coupe

 

Jaguar XK/R Cabriolet

 

Jaguar XK Cabriolet

 

Jaguar'dan sonrası Ford'un sahip olduğu diğer marka olan Volvo reyonuna uğruyoruz. Volvo'nun Golf sınıfındaki yeni otomobili C30 fuarda yerini almıştı. Atası olan tasarım otomobili 3CC de fuara getirilmişti. C30'un ilginç bir tasarımı var. Bagaj kapağı tamamen camdan yapılmış. Bana eski Honda CRX'leri hatırlattı. Önden S40 ile aynı. Yine içi S40'a benziyor. Dergilerde fotoğraflarını ilk gördüğümde beğenmiştim ama canlısı o kadar ilgimi çekmedi.

Volvo'nun yenilenen amiral gemisi S80 ve yeni C70 de Volvo'nun fuarda tanıttığı diğer yeni otomobilleriydi. C70 diğer açılır sert tavana sahip otomobiller içinde (Astra, Focus, Megane, 307) şıklığı ile göz dolduruyordu.

 

Volvo Standı

 

Volvo 3CC (Tasarım otomobili)

 

Volvo 3CC

 

İlginç bir arka tasarım

 

Volvo C30

 

Volvo C30

 

Volvo C30

 

Volvo S80

 

Volvo C70

 

Volvo C30

 

Volvo'dan sonra amacımız egzotik İtalyan'ları ziyaret ermekti. Fuarın açılmasına kısa bir süre kalmıştı ve insanlar kalabalık yapmadan Ferrarileri fotoğraflamak istiyordum. Bu yüzden biraz hızlanarak ilerlemeye başladık. Amerikan markalarını ve Renault'u geçip Toyota'ya ulaştık.

 

Jeep Reyonu

 

Dodge Viper

 

Dodge Viper

 

Renault Altica

 

Toyota da F1 de yarışan diğer firmalar gibi formula aracını fuara getirmiş. Ama esas ilgiyi mini sınıfındaki Aygo çekiyordu. Tabi bu sıradan bir Aygo değildi: Arka tarafı açılarak mobil diskoya dönüşen Aygo DJ. İnanılmaz bir ses veriyordu.

 

Toyota F1

 

Toyota Aygo DJ

 

Toyota Aygo DJ

 

Toyota Aygo DJ

 

Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.