AUTO SHOW 2006
7 Kasım 2006
 

Fiat reyonunda bizi devasa yapısıyla "İtalyan Hummer"i" Oltre karşıladı. Büyüklüğü belli olsun diye Selçuk'u yanına yolladım. Gerçekten dev gibi. Yerden yarım metre kadar yüksek. Herhalde İtalyan ordusuna satacaklar.

Fiat'ın esas oğlanı ise Linea idi. Dünya tanıtımı bu fuarda yapılıyordu. Linea Bursa'da üretilip Dünya'ya satılacak. Önü Punto'yu hatırlatıyor. Aslında büyük bir Punto sedan da diyebiliriz.  İç dizaynını göremedim. Zaten camları filimle kaplamışlar içi görünmesin diye.

Bir de enteresan bir alet vardı. Kamyon desem değil, çekici desem değil. Üzerinde Punto nun ralli versiyonunu taşıyordu. Geleceğin çekicileri böyle olacak herhalde.

 

Fiat Oltre

 

Fiat Oltre

 

Fiat Oltre

 

Fiat Linea

 

Fiat Linea

 

Fiat Linea

 

Fiat Linea

 
 
 

Sonunda Ferrari standı göründü. Saati de on iki yapmıştık. Birazdan burası insanla dolacaktı. Reyona doğru yürürken önünden geçtiğim Alfa Romeo Brera'yı ve Spider'i fotoğraflamadan geçemedim.

Ferrari güncel üç modeli olan F430, 599 GTB Fiarona ve 612 Scaglietti modellerini sergiliyordu. Ayrıca F1 otomobili de fuarda yerini almıştı. öyle özel otomobiller ki insan onları görünce bile içi kaynıyor. Bir de koltuğa oturup motoru çalıştırdığınızda çıkan sesi duyduğunuzda hissettiklerinizi siz düşünün. Yola çıkıp viraj dönmeyi hiç söylemiyorum. İtalyanların iddialı bir lafı var: Ferrari kullanmamış bir erkek tam bir erkek değildir. Ne yapalım biz de para biriktirir kiralarız bir kaç saatliğine de olsa.

 

Alfa Romeo Brera

 

Alfa Romeo Spider

 

Ferrari Fiorano

 

Ferrari Fiorano

 

Ferrari Fiorano

 

Ferrari Fiorano

 

Önde  F430 arkada 612

 

F430

 

F1

 

Ferrariler

 

Ferrari'den sonra yavaş yavaş geri dönmeye başladık. Fuar açılmış insanlar içeriyi doldurmaya başlamıştı. Biz de kalan otomobilleri fotoğraflamaya başladık. Kapılar açıldığından otomobillere de inip biniyorduk. Mankenler de bize epey yakınlık gösterdiler sağ olsunlar. Benim üzerine 17-40mm lens takılı 350D yi gören bana poz veriyordu. Gazeteci zannettiler herhalde. Keşke 70-200mm objektifimi de getirseydim. Kim demiş önemli olan boyut değildir diye.

Sırasıyla Fiat'ın diğer markaları olan Maserati, Lancia ve Alfa'yı geziyoruz. Lancia kuruşunun 100 yılında yeni modeli Ypsilon'u sergiliyordu. Türkiye'de satması zor bir model. Alsa alsa Cem Yılmaz alır. Alfa Spider'in üzeri açılmış. Onu da fotoğraflayıp Opel'e gidiyoruz.

 

Maserati

 

Maserati Reyonu

 

Lancia Reyonu

 

Lancia Ypsilon

 

Alfa Spider

 

Alfa Spider

 

Alfa Spider

 

Opel'in yeni arazi aracı Antara hemen dikkatimi çekti. Kardeşi Chevrolet Captiva ile aynı platformu paylaşıyorlar. Tuğrul Captiva daha güzel dese de ben Antara'yı daha çok beğendim.

Yeni Corsa çok güzel olmuş. Hemen bir tanesine biniverdik. Ben yine arka koltukları test etmek ve aracın içinin fotoğrafını çekmek için arkaya oturdum. Tuğrul'un arkasına sığdım ama Selçuk'un arkasına oturmayı denemedim bile. Yine de sınıfı için oldukça ferah bir otomobil. Dizaynı da çok sevimli. Hele bir tanesini rengarenk boyamışlar. Alp Eren burada olsa bayılırdı. Tek kötü haber dizel versiyonlarının henüz otomatik vites seçeneği yok.

 

Opel Antara

 

Opel Antara

 

Yeni Corsa

 

Yeni Corsa

 

Yeni Corsa

 

Alp Eren'in Corsa'sı

 

Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.