AUTO SHOW 2006
7 Kasım 2006
 

Tam Opel'den gidiyordum ki Opel GT'yi gördüm. Garibimi en köşeye koymuşlar. Yeni GT tam 263 beygir gücünde. Orantılarına bayıldım. Tam bir spyder. Gücü gibi malzeme kalitesi de bir önceki modele göre oldukça yükselmiş. Fuarda en beğendiğim modellerden bir oldu GT.

 

Opel GT

 

Opel GT

 

Opel GT

 

Opel GT

 

İşte Citroen'in reklamlarda gördüğünüz robotu. Oldukça uzun boylu bir arkadaş. Ama reklamlarda daha sevimli duruyordu. Ne de olsa işin içine bilgisayar efektleri giriyor. Citroen'in yeni minivanı Picasso 2 dikkat çekici bir modeldi. Diğer yeni model C6'dan ise fazla haz etmedim .

 

Reklam Yıldızı

 

Picasso 2

 

Picasso 2

 

Suzuki SX4 de fuarın yeni yüzlü otomobillerindendi. Bu dışı küçük içi büyük  arazi aracının tek eksiği otomatik vites opsiyonu. Otomatik vitesli olsa bir çok bayan tercih listelerinin başına ekleyebilir.

Bir diğer küçük ise  Daihatsu Copen. Ama bunun dışı da içi de çok küçük. Boyutlarının fikir vermesi açısından resmi konu mankenimiz  Selçuk'un  otomobille fotoğrafını çektim. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi Copen Selçuk'tan çok az uzun.

 

Suzuki SX4

 

Suzuki SX4

 

Daihatsu Copen

 

Daihatsu Copen

 

Shell standının önünden geçerken fotoğraf çekmeden yapamadım. Zaten mankenin biri tanıdık çıktı. Katre'nin annesi zamanında Selçuk'tan otomobil almış. Fazla nazlanmadan poz veriyorlar.

 

Shell Standı

 

Katre

 

Nissan'ın yeni arazi aracı station karması (crossover) otomobili Qashqai platformda sergileniyordu. Ne hikmetse çok matah bir otomobilmiş gibi çevresini bantlarla çevirmişlerdi. Fuara getirdikleri otomobilin rengi de çok silikti. Ama mankenleri epey cana yakındı. Biraz muhabbet edip yanlarından ayrılıyoruz.

 

Nissan Qashqai

 

Nissan Qashqai

 

Nissan Qashqai

 

Gelelim Hyundai'ye. Yeni Coupe yi merak ediyordum. otomobili görünce hemen fotoğraflarını çekmeye başladım. Otomobilin başındaki manken bana poz vermeye başlamıştı. Önce ben arkamda gazeteci falan var diye düşündüm. Ama bana "Beni mi çekiyorsunuz otomobili mi?" diye sorunca bana poz verdiğini öğrenmiş oldum. Acemiliğime denk geldi sadece bir kaç poz çektim. Şimdi düşünüyorum da hazır böyle poz veren bir güzeli bulmuşsun, çek çekebildiğin kadar değil mi?

Resmi konu mankenim Selçuk'tan sonra böyle bir modelle çalışmak çok güzeldi :). Ama Selçuk'un hakkını da yemeyelim. Ne zaman poz ver desem beni kırmadan veriyor.

 

Hyundai Coupe

 

Hyundai Coupe

 

Sempatik Modelim

 

Hyundai SantaFe

 

Hyundai Coupe

 

Tekrar BMW ve Mercedes'in bulunduğu salona geldik. Burada bir kaç fotoğraf daha çektim. Selçuk bizi BMW'nin VIP salonuna sokacaktı. Buraya sadece hatırlı müşterileri sokuyorlarmış. Ben sağa sola bakınırken Sinyor Can Bartu BMW reyonuna geldi. Yanında da Barbaros Çıdal. Beraber X5'e bakıyorlardı. Bu arada ben Land Rover tarafında, perdelerin arkasında kırmızı bir oda keşfettim.

 

Mercedes R Serisi

 

Chrysler Crossfire Roadster

 

Kırmızı Salon ve Range Rover

 

Kırmızı kadife perdelerin içinde siyah bir Range bana bakıyordu. Ben de makineyi bir sehpanın üstüne koyup flaş kullanmadan artistik bir fotoğraf çektim. Odaya bir saray köşesi havası verilmişti. Üç ayağım yanımda olsa farklı açılardan daha güzel fotoğraflarda çekebilirdim. Ben bunları düşünürken cep telefonum çaldı. Selçuk nerede olduğumuzu soruyordu. Ona odayı tarif ettim. Oda ilk defa görüyormuş burayı.

Selçuk bizi alıp Rolls Royce'un bulunduğu salona götürdü. Burada merdivenlerden bir üst kata çıktık. Simsiyah perdelerin ve siyah kadife koltukların yer aldığı, süslü şamdanların ortamı aydınlattığı lüks bir gece kulübü tadında olan VIP salonundaydık. Oturur oturmaz garson gelip ne içeceğimizi sordu. İkramları Beymen hazırlamış. Garson gittikten sonra bir bayan gelip benim basından olup olmadığımı sordu. 350D'nin gücü. Tuğrul'un iletişim bilgilerini aldı. Biz konuşurken arkamıza 3 kişilik küçük bir grup geldi. Kız onlara da kim olduklarını sordu. Biri Borusan İstinye'nin genel müdürü, diğeri Almanya BMW'den bir yetkili sonuncusu da Borusan'ın sahibi Ali Bey çıktı. Kızcağız hıı diyip yanlarından ayrıldı. Ben de arkalara geçip kendime bir destek bulup siyah salonun fotoğrafını çektim. Fuarda çektiğim en güzel fotoğraflardan biri oldu.

 

BMW VIP Salonu

 

Saat üçe doğru fuarı terk ettik. Dünya tanıtımlarıyla, yeni modelleriyle ve diğer güzellikleriyle oldukça iyi bir fuardı. Bundan sonra ki bütün fuarlara büyük fotoğraf makinesiyle gitmeye karar verdim.

 

Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.