Otodrom - Karting

04 Haziran 2006
 

Pazar günü Sakatların basketbol maçı olduğu için program yapamamıştık. Maçın kötü saati, bütün günü öldürmüştü. Cuma günü M. Papila'dan karting önerisi gelmişti. Cumartesi akşamı ben de Selçuk'a söyledim. O da Erdem'e söylemiş. Böylece sabahtan Otodrom'da karting yapmaya karar verdik. Papila Pazar sabahı dokuz civarı gelip beni aldı. Selçuk ve Erdem motorlarıyla gelecekti.

Otodrom'a varınca kayıt yaptırdık. 20 dakikası 25 YTL. Hava mükemmeldi. Lastikler bu sıcakta yere yapışır diye düşünüyordum. Yaklaşık 20 dakika sonra piste çıkacaktık. Kartların bakımı yapılıyordu.

 

Otodrom, Pendik

 

Erdem, Mehmet, Arzu ve sevgili kaskım

 

Aslıcık çok düşünceli

 

Mehmet kaskımı denerken

 

Mehmet! Sen de beni çek bakayım

 

Selçuk en öndeki kartı kapmış hemen

 

Erdem ve Aslı

 

Ben, ikinci sırada yarışa başlayacaktım

 

Selçuk ve Mehmet ilk sıradan yarışa başlayacaklardı. Ben de Erdem ile onların arkasından ikinci sırada yarışa başlayacaktım. Motorlar çalışır çalışmaz Selçuk ve Mehmet gazlayıp gittiler. Ben de bir formasyon turu atarız sonra dizilir öyle yarışa başlarız diye düşünüyordum. Erdem'i arkada bırakıp Mehmet'in peşine düştüm. Adam hem yavaş gidip Selçukla aramın açılmasına neden oluyor hem de yol vermiyordu. Ben de madem yol vermiyor ben alayım diye çarpa çarpa onu geçtim. Lakin bu sırada epey süre kaybetmiştim. Selçuk ortalarda görülmüyordu. Ben de kendi halimde gitmeye başladım. Ne önümde ne arkamda kimse yoktu. Oldukça sıkıcı bir yarış diye düşünürken karşıma Erdem çıktı. Ona tur bindirip devam ettim. Sonra karşıma tekrar Erdem çıktı. Bu sefer arkasında da Mehmet vardı. Mehmet'te tıklayıp onun geldiği tarafa dönmesini sağlayıp Erdem'i tekrar geçtim.

Tempomda bir değişiklik yoktu. Ayağımı gazdan hiç çekmeden devam ediyordum. Sonra birden Mehmet gelip beni geçti. Nasıl olur diye düşünürken Selçuk da gelip bana tur bindirdi. Sanırım kart benim kiloya dayanamamış ve motoru şişmişti. Biraz ayağımı gazdan çektim ama nafile. Zaten o sırada yarış bitti bayrağını salladılar. Hatta park alanına girerken Erdem bile beni yakaladı. O kadar şişmiş motor yani :).

Karting çıkışı bizi bir sürpriz bekliyordu. Tam otopark girişine zift dökmüşler silindir bekliyorlardı. Haliyle motorlular bir açıklık bulup geçtiler. Biz Mehmet ile on dakika kadar asfaltın atılmasını bekledik.

 

Asfalt çalışması

 

Diğer gezi hikayeleri için buraya tıklayın.
 

Haber Tarihi: 29 Mayıs 2006


Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.