Erenköy - Caddebostan Sahili

25 Haziran 2006
 

Cumartesi günü, sabahın köründe yaptığımız (07:00) basketbol maçından sol ayak tabanıma bir ağrı miras kaldı. Akşam seke seke yürüyordum. Dünya Kupası maçlarını seyrederken biraz buz yaptım. Pazar günü için motor gezisi yapmamaya karar vermiştim. Hem üzerimde bir yorgunluk vardı hem de ayak tabanım beni rahatsız ediyordu. Ben de tembellik edip geç kalkmayı planlamıştım.

Pazar sabahı sekiz civarı ev telefonum çalmaya başladı. Herhalde alarmı açık unuttum diye düşündüm uyku sersemi. Tekrar yastığa başımı koydum ki bu sefer cep telefonum çalmaya başladı. Söylene söylene telefonu açtım. Basketbol maçı varmış sahilde. "Hadi leyn" dedim, "gelemem sakatım" dedim. Sonra tekrar yattım ama uykum kaçmıştı bir kere.

Yataktan kalkıp evin içinde şöyle bir tur attım. Güneş çok güzel parlıyordu. Fotoğraf makinemi kaptığım gibi kendimi dışarı attım. Amacım sahilde kahvaltı edip fotoğraf çekmekti. Önce fırından sıcak poğaçaları aldım. Evden de portakal suyu almıştım yanıma. Sahile inip deniz kenarına oturdum. Ayakları sallayıp bir güzel kahvaltı ettim.

Etraf cıvıl cıvıldı. Kimi yürüyor, kimi koşuyor, kimi de bisiklete biniyordu. Erenköy sahilinin kaldırım çalışmaları ve yeşil alan yenilemeleri tamamlanmış. Yeni bir ağırlık çalışma istasyonu kurmuşlar. Spor salonundaki makinelerin açık hava versiyonları vardı. Başı çok kalabalık olduğundan yakından fotoğraflayamadım.

Fotoğraf çeke çeke Caddebostan'a yürüdüm. Bu arada yeni Canon 17-40mm lensimi ve B+W dairesel polarize filtremi deniyordum. Çeşitli ayarlarda bir sürü fotoğraf çektim. Aşağıda bunlardan örnekler bulacaksınız. Bu sefer az yazı çok fotoğraf oldu. Havanın iyice ısınmasıyla istemeye istemeye de olsa serin evime geri döndüm. Evde fotoğraflara bakarken İstanbul'u ne kadar çok sevdiğimi bir kere daha anladım.

 

Yeni ağırlık istasyonu

 

Yenilenmiş beton kaldırımlar ve asfalt bisiklet yolu

 

Adalar

 

Bostancı

 

B+W Circ. Pol. ile Bulutlar

 
 
 
 

Isınma istasyonu

 

Caddebostan plaj

 

Ada manzaralı balık tutma keyfi

 
 
 

Adalar

 
 
 

Sahile son bir bakış

 

Diğer gezi hikayeleri için buraya tıklayın.
 

Haber Tarihi: 26 Haziran 2006


Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.