Herrenhauser Garten

30 Ekim 2007

Hazan mevsimi geldi de geçiyor. Mevsimin şanına uygun bir fotoğraf gezisi yapamadım ama geçen sene Almanya seyahatimde gittiğim "Herrenhauser Garten"  isimli bahçeleri size tanıtmak istiyorum. İşte Almanya'da sonbahar.

 
 
 

Herrenhauser Garten Hannover'de bulunuyor. 1692 - 1714 yılları arasında Rhine Prensesi Sophia tarafından yaptırılmış. Yaklaşık 50 hektar alanı kaplayan bahçe Dünya'nın sayılı barok bahçelerinden biri.  

 
 

Burayı Birben Ailesi ile ziyaret ettiğimde hava Almanya için oldukça güzel ve güneşliydi. Üstelik o zaman yeni aldığım Canon 40D makinem için güzel bir fotoğraf etkinliği olmuştu. 

 
 

Bahçenin içinde bir de bahçeyle aynı adla anılan şato var. İkinci Dünya Savaşı'nda bombalanmış ve bir kısmı hasar görmüş Savaş sonrası onarılmış. 

 
 

Bahçenin içinde  modern sanat sergisi de vardı. Bahçenin çeşitli yerlerine yukarıdaki gibi çeşitli figürler yerleştirilmişti.

 
 

Buradan sonra sadece fotoğraflar konuşacak. Zaten gezileri sıcağı sıcağına yazmam gerekiyor. Üzerinden zaman geçince hem olayları hatırlamıyorum hem de içimden yazmak gelmiyor. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Birben Ailesi
 
 

Herrenhauser Castle
 
 

Share |

 
Diğer gezi hikayeleri için buraya tıklayın
 Yayın Tarihi: 21 Kasım 2008

Copyright © Kayıhan Zeybek.
 Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.