KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

1 Temmuz 2007, Salı

Yeniden Sefere Çıkarken

Yaklaşık 7 ay sonra tekrar internet okyanusunda sefere çıkıyorum.  Bu 7 ay  içinde muhtemelen epey hamlamışımdır. O yüzden olabilecek aksaklıklar için şimdiden özür diliyorum.

Bilmeyenler için durumu şöyle açıklayayım. Herşey aslında fotoğraf ile başladı. Fotoğraf çekmeyi oldum olası çok sevdiğimden gezilerde bir sürü fotoğraf çekiyorum. Tabi bir de bunları ilgili arkadaşlara teker teker postalamak gerekiyor. Sonra aklıma bir site kurup fotoğrafları buradan yayınlamak geldi. Böylece isteyen istediği fotoğrafı siteden bulup kendi bilgisayarına indirebilecekti. E o kadar fotoğrafın bir de hikayesi olmalıydı. Böylece fotoğraf aralarına gezinin hikayesini de yazmaya başladım. Sonra diğer bölümler birbirini kovaladı. Bir de bakmışım sitem günde 400-500 ziyaretçiyi ağırlıyor. Tabi benim alan yeri sağlayıcım (Türkticaret.net) da boş durmadı artan trafik nedeniyle her ay bana fatura yollamaya başladı. Baktım olacak gibi değil ben de siteyi üzülerek kapatmak zorunda kaldım.

Uzun bir süre ilgilenmedim. Sonra ha bugün ha yarın açarım diye haftalar birbirini kovaladı. Sonunda kendi siteme uygun bir başka firma ile (Natro.com) yeni bir sözleşme yaptım. Aylık trafik hakkım 15GB. Bakalım bunu geçebilecek miyiz?

Artık daha iyi bir alt yapıya sahibim. Saha araçlarım da yenilendi (Canon EOS 40D). Aslında yazacak epey konu da birikti. Hazır mevsim yaz, işler de durgunken biraz siteyle uğraşmak istiyorum.

Yeni maceralara yelken açarken hepinizi buradan selamlıyorum.

Yayın Tarihi: 01 Temmuz  2008