KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

06 Mart 2009

Yeniden Baharı Kucaklamak

Bu sabah yağmurla uyandım. Aslında sabah erken kalkıp koşmaya gidecektim ama gördüğüm abuk sabuk rüyalar yüzünden uykum çok bölündü. Bu yüzden yataktan da kötü bir ruh haliyle kalktım ama camı açıp, yağmuru görüp, mis gibi toprak kokusunu içime çekince kendimi çok mutlu ve huzurlu hissettim. Lodos saçlarımın arasından geçip beni selamladı. Hemen yağmurluğumu üstüme geçirip yürümek istedim ama saat epey ilerlemişti. Öğlen yağmur yerini güneşe bıraktı. Yemekten dönerken baharı tam anlamıyla hissedip içime çektim. Evet hormonlar coşmaya başlamıştı yine. Kıpır kıpır hissediyorum kendimi.

Bu aralar üzerimde bir elektrik yükü var. Jenaratör oldum, herkesi çarpıyorum. Keşke bu elektriğimi Bukefalos'a aktarabilsem. Koca oğlan yine çalışmıyor. Üstelik ona aldığım akü takviye cihazları da ikidir bozuk çıkıyor. Bu hafta aküsünü söküp sarj etmeyi düşünüyorum. Sonra bakıma götüreceğim. Bu sene tepesinden inmeye niyetim yok. Geçen senenin acısını çıkarmak istiyorum.

Ay başında Acıbadem Basketbol Turnuvası'nı birinci bitirip bir senelik sağlık sigortasını kaptık. Gerçi bu bizim takıma pahalıya patladı. Benim çenem açıldı üç dikiş atıldı. İsmail'in beli tutuldu iğne oldu. Alp ise hasta hasta oynayıp efor sarf edince yatağa düştü. Her şeyin başı sağlık, gerisi yalan. Dikişlerden ötürü traş da olamıyorum. Kapkara bir adam oldum çıktım.

Yarın da diş etlerimi kestiriyorum. Acaba çok canım yanacak mı? :)

Bu sıralar iyi kitap okuyorum. Zaten bu sene televizyon seyretmez oldum. Bu sezon düzenli takip ettiğim tek bir dizi bile yok. Arada futbol, basket maçı seyrediyorum hepsi o kadar. Bu durumdan da oldukça memnunum. Zamanımı bir aptal kutusuna harcamaya niyetim yok. Şu an "Edgar Sawtelle'in Hikayesi" isimli kitabı okuyorum. Bu biter bitmez çok merak ettiğim Stephenie Meyer'in kitaplarına başlayacağım. Bakalım millettin dediği kadar var mıymış?

Geçen hafta sevgili ipod'umu ve Sennheiser kulaklıklarımı Hillside'da kaybettim. Kendimi antrenman yaparken çıplak hissediyorum. Tuğrul sağ olsun Media Markt'tan bir tane Philips MP3 çalar almış ama memnun kalmadım. Kulaklıkları çok dandikti. Ben de Shure'leri taktım biraz kendine geldi ama yine de kulağım ipod'u arıyor. Tuğrul ile  ipod'u için sıkı bir pazarlığa girdim :). Olmadı ebay'den alacağım.

Müzik demişken haftanın belki de ayın şarkısı James Morrison'dan Broken Strings. Üstelik bu şarkıya çok sevdiğim Nelly Furtado düet yapıyor. Zaten albümü de sipariş ettim. Bakalım diğer şarkıları da böyleyse yakında Favorilerim bölümünde yerini alacaktır.