KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

26 Ağustos 2009

Ramazan Temizliği ve Manileri

Ramazan'ın gelmesiyle gezme tozma faslına ara verdim. Hatta spor bile şu ana kadar yalan oldu. Gerçi iş çıkışları bisikletime atladığım gibi kendimi sahile atıyorum. Hem temiz hava alıyorum hem de vakit geçiriyorum. İlk üç gün gezinti temposunda olduğum için sorun olmadı. Pazartesi günü ise her zamanki gibi binince dilim dışarıda eve döndüm.  Neyse ki iftar yakındı. Dün akıllandığım için gezinti modunda kamera çekimleri yapacaktım ama Bostancı'da lastiğim patlayınca bisikleti elime aldım. 3km o beni taşıdı, 3km ben onu. Bugün  Kaçkar bisiklete bakıma verdim. Hem lastikleri değişecek hem de vites ve ayna kol bakımı yapılacak. Son zamanlarda sağından solundan değişik sesler gelmeye başlamıştı. Bakalım memnun kalacak mıyım bu servisten?

Hafta sonu temizlik ve tesisat işleri ile geçti. Zorro'ya güzel bir iç bakım yaptım. Şimdi Alp "Ne uğraşıyorsun kıy parana git yıkat" diyecek. Ama aynı olmuyor işte. En iyi yıkamacıya da götürseniz sizin gösterdiğiniz özeni göstermiyor. Sonuçta ufacık arabaya üç saat harcadım. Ama içime sindi. Zaten Alp de bana motosikleti için gaz yağı soruyordu.  Demek ki yıkamacılar her yeri temizleyemiyorlar biraz da bizim el atmamız gerekiyor. Zaten ben gerek Zorro'nun gerekse Buke'nin temizlik işlerinden keyif alıyorum.

Hafta sonu  temizlik işlerinin yanında tesisat işleri ile de uğraştım. Banyonun ve mutfağın muslukları su damlatıyordu. Bu tip israfa hiç gelemem. Hele ki Dünyamızın su kaynakları kısıtlıyken. Ayrıca bir kaç gündür rezervuarın şamandırası da takılıyor suyu kapatmıyordu. Cumartesi sabahı Bauhaus'tan ilgili tamir malzemelerini aldım. Öncelikle banyo bataryasını hallettim. Onun alttan kesme vanası olduğu için kolay oldu. Mutfak bataryasının kesme vanası olmadığından, apartmanın koridorundan ana vanayı kapamam lazımdı. Tabi üşendim. Hemen değiştiririm diye vanayı sökünce su hızla akmaya başladı, salmastrayı sökünce su 90 derece yön değiştirip göğsümde patladı. Neyse salmastrayı takıp vanayı sıkıştırınca sorunu hallettim. İki musluk da gayet güzel çalışıyordu. Sırada rezervuar var: Öncelikle şamandırayı değiştirdim. Aslında sistem bu haliyle de çalıştı ama madem komple iç aldım, sifonu da değiştireyim dedim. Demez olaydım. Önce rezervuarı klozetten ayırdım. Sonra kaynamış olan sifonu çıkardım. Keşke eldiven taksaymışım, eski contalar bir güzel ellerimi karaya boyadılar. Yeni sifonu taktım ama onun da contası uymadı. Eski contayı takıp yerine monte ettim bu sefer de sızıntı yaptı. Ben de civataları sıktım. Tam o andan rezervuar orta yerinden karpuz gibi çatlamasın mı :). Vakit ilerlemiş iftara az kalmıştı. Ben bugünlük pes ettim. Ertesi gün şirketin deposuna gidip annemlerin eski rezervuarını söktüm. Sonuçta ikisi de aynı modeldi. Eve getirip onu monte ettim. Sızıntı yok ama onun da şamandırası su kaçırıyor. Bu sefer sadece şamandırayı değiştirdim. Evet mutlu son. Artık sızdırmayan bir rezervuarım var. Alp ne mi dedi "Ne uğraşıyorsun kıy parana, çağır bir usta tamir etsin" :). O da bir çözüm ama kendi evimle uğraşmayı seviyorum. Eh elimden de geliyormuş.

Kayı the tesisatçı.

Ve yeni bir bölümle karşınızdayım. GSA elemanları KAyı, Ş. İsocan ve Alp The Müdür'ün Facebook atışmaları artık seyir defterinde.

 

Olay Foto ve olay Calf
 

Her şey yukarıdaki fotoma Alp'in calf yorumu yapmasıyla başladı. Bu arada aramızda konuşurken benim dilim sürçmüş ve kelf demişim. Ama ben olayı unutmuşum. İsocan ise bunu bana hatırlatma derdinde:

 
Alp Aktas
calf:)
August 2 at 8:42pm
 
Kayihan Zeybek
diyene bak ;)
August 2 at 8:57pm
 
Alp Aktas
eee, calismak da bir yere kadar:)
August 2 at 9:06pm
 
Ismail Alemdar
kelf?
August 4 at 11:36pm
 
Kayihan Zeybek
alp attin ortaya bi kelime acikla. olani var olmayani var, ayip. bak suursuzcan merak etmis. ama hakli, olmamis ne yapsin usak :p
August 4 at 11:42pm
 
Ismail Alemdar
suursuz sen cidden suurunu yitirmissin:) kelf nedir nereden gelmektedir? dusun bakalim iyice:)
August 4 at 11:45pm
 
Kayihan Zeybek
usagum saat on ikiyi gecti burada, yarin dusunur fikrimi soylerim sana :)
August 5 at 12:06am
 
Kayihan Zeybek
Mudur der ki dilim surcmus seninin diline dusmusum. Bu mudur?
August 13 at 10:09am
 
Alp Aktas
ehehe ehee kelf, uzun usak sende kelf var mi:)
August 13 at 5:37pm
 
Kayihan Zeybek
Kayi der ki uzun usak,
Kaldin muhabbetten uzak,
Oralarda bulamazsin boyle ocak,
Yanina gelince acacan mi kucak.
(hug manasinda baska turlu anlayan yavsak)...


mudur oldu mu lastigin, hazir misin yollara akmaya :)
August 13 at 5:55pm
 
Ismail Alemdar
seviye olcer -50 yi gosterir
gsa buraya ne zaman gelir
motorun ruhsatinin otobus ruhsati cikmasi nedir?:)
kayican buraya gelirken ic hatlar biletimi kullanmaya calisir?
hahaha
August 13 at 9:12pm
 
Kayihan Zeybek
:)
Nerede idin dun cok bekledik seni
Mudur der ozledim usagin sesini
Iki aya koyuyorum cebe biletini

Kayi oraya gelip alacak ifadeni
August 13 at 10:47pm
 
İsmail Alemdar
bu gidisle cok bekleriz birbirimizi
mudure ilet saygi ve sevgilerimi
gelmeden once dikkatle incele biletini
olmasin bmw nin otubus ruhsati gibi:)
August 13 at 11:33pm
 
Kayihan Zeybek
ceza midemde yara
memurun yuzu kara
girerse yine radara
durmaz kayi bir daha
August 13 at 11:47pm
 
Ismail Alemdar
o mideyle bise olmaz sana
memurum hakli dokunma ona
otobus ruhsatiyla binersen motora
keserler cezayi aninda
bir daha girme radara

mudur bile kurtaramaz seni sonra
August 16 at 1:16am
 
Kayihan Zeybek
Lan Isocan usagum neden boyle dersin
Sen sanki yolda cok mu yavas gidersin
Bukeye otobus diyene Allah akil versin
Atisma guzel mudur hani sen nerdesin
August 16 at 7:38pm
 
Alp Aktas
haaaahahaaaaa, koptum:)))))))
August 18 at 5:25pm

Kayı The Ozan