KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

14 Eylül 2009

12 Dev Adamın Peşinde

Ve millilerimiz bir kez daha takım olduklarında nelere kadir olabildiklerini gösterdiler. Polonya'daki Avrupa Basketbol Şampiyonası'na Türkiye fırtına gibi girdi. İlk tur rakipleri olan Litvanya, Bulgaristan ve ev sahibi Polonya'yı birer birer devirip  üst gruba, grup lideri olarak çıktı. Burada ilk maçı İspanya ile oynadık ve savunmamızla bu önemli maçı kazandık. Ne yalan söyleyeyim önceki yazımda da belirttiğim gibi turnuva öncesi yaptığımız hazırlık maçlarında milli takım çok ışık vermiyordu. Ama oraya gidince işler değişti. Hidayet, Ersan, Ömer Aşık, Sinan ve diğer oyuncularımız canlarını dişlerine takıp mücadele ediyorlar. Onların bu mücadelesine şapka çıkarmamak mümkün değil. Şu an çeyrek finale kalmamız garantilendi. İnşallah Katawice'de milli takımı canlı seyredeceğim. Şimdiden tatlı bir heyecan sardı.  Bu mücadeleye gücümüzü korursak madalya kesin diyorum. Allah sakatlık, hastalık vermesin. 

Yarın akşam Alp ile Varşova'ya uçuyoruz. 17 Eylül'de ise trenle finallerin yapılacağı şehir olan Katowice'ye geçeceğiz. Neden finalleri böyle küçük bir şehre vermişler anlayamadım. Az daha otel bulamıyorduk. Final maçından sonra Alp yurda dönerken ben kadim dostum Volkan ile buluşmak üzere Prag'a hareket edeceğim. Oradan da Almanya üzerinden Türkiye'ye döneceğim. Tabi Almanya'ya bu mevsimde gitmişken iki senede bir yapılan Frankfurt Otomobil Fuarını da ziyaret edeceğim. Yoğun ama keyifli bir seyahat beni bekliyor.  Durağan geçen Ramazan ayından sonra  site için de bol malzeme çıkacak.

Bizim Yonca Sporun bu seneki basketbol macerası yarım kaldı. Takım el değiştirdiğinden il spor müdürlüğüne yatırılması gereken para yatmamış. Ne eski başkan ne de yani başkan konuyla ilgilenmiş. Biz haberi alınca hemen aramızda para topladık ama süreyi aştığımız için lige kabul edilmedik. Yazık oldu Yoncimiklere. Bu sene belki başka takımda oynarım.

 

Yüzümüzün hep böyle gülmesi dileğiyle...