KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

27 Nisan 2010

Yeniden Merhaba

Uzun bir aradan sonra tekrar yazıyorum. 6 ayı geçmiş buralara uğramayalı. Siteye de en son Çanakkale Gezimi koymuşum ki onun da üzerinden 5 ay geçmiş. Mazeret ararsanız benim yılbaşında geçirdiğim şiddetli rahatsızlığım, sonra bilgisayarımın geçirdiği rahatsızlık, üzerine bana hosting sağlayan firmanın geçirdiği rahatsızlık... O kadar ki bir ara site tümden uçup gitmişti. Ne demiş Kanuni:

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

Ama sanmayın ki bu süre içinde hiç sefere çıkılmadı. Yılbaşında Roma, Mart ayında Amerika, Nisan ayında Avrupa seyahatlerine çıkıldı, bol bol fotoğraf çekildi. Az daha Avrupa'da kül bulutu yüzünden mahsur kalıyordum.  Amerika ve Avrupa'nın fotoğrafları ayıklandı, itina ile site envanterine kayıtları yapıldı ama henüz yazılarını bitirip yayına veremedim.

Spor olarak hayatımın ilk 10k koşusunu koştum hem de Runtalya'da. İnsanların benden pek ümidi yoktu. Ne de olsa ilk defa 10k koşacaktım ama kendime göre iyi denecek bir derece olan 50 dakika ile yarışı tamamladım. En azından rakibem Çağla'yı geçtim :).

Eh önümüz  yaz. Bukefalos'un çığlıklarını şimdiden duyabiliyorum. Üstelik ona yeni sezon hediyelerim var. Daha kendilerine takdim etmedim gerçi ama çok yakışacağından eminim. İnşallah beraber Doğu Karadeniz turuna çıkacağız koca oğlanla.

Buke'den önce bisiklet sezonunu açtım. 23 Nisan'ın tatil olmasını da fırsat bilerek 3 gün üst üste bisiklete bindim. Hatta Erdem'in işi çıkmasa adaya da gidecektik ama o başka bir hafta sonuna kaldı.

Sitenin değerli ve tek konuk yazarı Alp ne yazık ki Amerika'da aşil tendonunu kopardı. Şu an oldukça toparladı. Hatta bu Perşembe pabucunu da çıkaracak. Mutlu haber ise Alp bu sene baba oluyor. Çağla şu tarih itibariyle 3 aylık hamile.

Önümde bir çok güzelliğe gebe bir yaz dönemi var. Tüm sevenlerime esenlikler diliyorum.

Hoş bulduk.