KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

08 03 2011

Runtalya 2011

Bu yıl 6.'sı düzenlenen Öger Antalya Maratonu'na, 10k dalında, ikinci katılışımdı. Geçen senenin aksine  fazla hazırlanamadım. Hatta bir ara bu sene koşmasam mı diye düşündüm. Sonra sohbet şahane, Runtalya bahane modunda, Hillside Su otelin yolunu tuttum.

Koşunun yapılacağı Pazar sabahı göğün dibi delindi. Daha yarış başlamadan çoraplarım sırıl sıklam olmuştu. Üzerine bir de 15 dakika rötarlı başladı koşu. Televizyonda görmüşsünüzdür pistte 3000 metre engelli yarışları vardır. Hani engeli atlarsınız suyun içine düşersiniz. İşte yarışa aynen böyle bir su göleti ile başladık. Yağmur öyle hızlı yağıyordu ki su ihtiyacımı yüzümden süzülen suları içerek karşılayabiliyordum. Antalya'nın sokakları, caddeleri dere olmuş biz de içinde bata çıka gidiyorduk. Üstelik nabız saatimi de evde unutmuştum. Kaç nabızla ne tempoda gittiğimi bilmeden şuursuzca koşuyordum. 6-6,5km sonra U dönüşü yaptığımızda ayakkabı ayağıma vurmaya başladı. Canım yana yana tempomu arttırdım ve yarışı bitirdim.

Aslında beklediğimden daha rahat bitirdim yarışı. Demek ki kendimi yeterince zorlamamış, Alp'in deyimiyle lay lay koşmuştum. Nabız saatim yanımda olsaydı en azından daha düzgün bir tempo yapabilirdim.  Neyse sonuçta hayatımda ikinci kez 10k koşmuş oldum. Antrenmansız bu kadar oluyor demek ki. Artık önümüzdeki yarışlara bakacağız. İşe düzgün bir koşu ayakkabısı alarak başlayacağım.

Share |