KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

14 03 2011

PehliOnes

Hillside'ta sezonun ilk basketbol turnuvası bugün başlıyor. Kurumsal turnuva olmadığı için sadece Hillside üyeleri katılabiliyor. Biz bize oynayacağız yani. Turnuvaya son şampiyon sıfatı ile katılıyoruz. En son yapılan Hillsider turnuvasını ben, Alp, İsocan ve Kemal; GSA olarak kazanmıştık. Dün takımın SD şubesi olan İsocan'ın doğum günüydü. Kendisini özlediğimizi hatırlatıp, buradan tekrar tebrik ediyoruz. Onun yerini bu sene Gürcan aldı. Ayrıca takıma bir transfer daha yaptım. Misafir kontenjanımın gediklisi olan Berkan'ı yoğun çabalarım sonucu turnuva başvuru süresinin dolmasına bir gün kala Hillside'a kayıt ettirdim. Hatta Berkan'ın turnuvaya girdiğini duyan bazı rakipler müşteri ilişkilerinden Tolga'ya, gerçekten üye olup olmadığını bile sormuşlar :). Takımın adı, Berkan ile havuz başında yaptığımız güreşten geliyor. Erdemir'de oynarken güreşçiler ile salonu paylaşır, onlarla güreş edermiş.

Fazla kilolarına rağmen PehliOnes oldukça hızlı ve kondisyonlu bir takım olduğundan,  turnuvanın çift pota oynanması için kulis çalışmalarına başladım. Erhan'a yaptığım ve yaptırdığım düzenli tacizler sonucu bu isteğimiz de gerçekleşti. Artık sağdan ben, soldan Alp sahada mekik dokuyacağız. Erhan demişken, hocalar da takım kurmuşlar: Ant, Erhan, Nezih. Hem hakem hem de oyuncular :).

İlk maçlarımızı bu akşam 18:30 ve 19:00'da üst üste oynayacakmışız. Saat olarak çok güzel ancak iki maç üst üste oynamamız iyi mi oldu kötü mü bilemedim. Üstelik bugün Gürcan da yok. Arkadaş bu aralar epey yoğun. Kaç haftadır  Salı maçlarına katılamıyor. Almanya'dan önü arkası kesilmeyen misafirler bir taraftan, yüksek lisans ödevleri diğer taraftan... Pazar günleri de kayaktı, dans dersleriydi derken yüzünü göremez olduk. Bugün için de işim olabilir diyince ben de  "Tamam, zaten grup maçı, diğerlerine katılırsın" dedim. Tabi ben bunu derken yine deri ya da misafiri olduğunu düşünüyor, Erhan'ın aynı akşama iki maç, hem de üst üste, koyacağını ise düşünmüyordum. Ama dün öğrendim ki paşamızın halı saha maçı varmış. Halbuki bana halı saha maçım var deseydi, gel len maça derdim :). Neyse artık muzumuzu yiyip, kahvemizi içip maça çıkacağız.

Son olarak Yonca'nın guardı, Pazar akşamlarının gedikli ve hırslı oyuncusu Bora'yı tebrik ediyorum. Dün Gamze ile evlenerek hayatının basketini attı :). Bu güzel çifte ömür boyu mutluluklar diliyorum.

 
 

Share |