KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

28 03 2011

Şampiyon PehliOnes

Ve şampiyonun adı geçen hafta Pazartesi belli oldu. Finalde, rakibi Başkanları 21-13 yenen PehliOnes, şampiyon oldu. Finale çıkış hikayemiz ise şöyle.

Cumartesi günü çeyrek ve yarı finaller oynandı. Çeyrek final maçında ummadığımız kadar zorlandık. Takımın adını hatırlamıyorum ama bizi epey dövdüler. Halbuki Erhan bir sportmenlik dışı faul çalsa maç bu kadar sert geçmeyecekti. O maçı 20-18 kazanıp diğer çeyrek finallerin sonucunu beklemeye başladık. Başkanlar Hillside hocalarını turnuva dışında bırakırken akıllarda Ant'ın Nezih'e serzenişleri kaldı. Gürcanlar ise Serhatların takımını güle oynaya yenip bizim rakibimiz oldular: Erken Final.

Yarı final maçı oldukça kanlı geçti. Maç sürekli kafa kafaya gitti. Ben kendi adıma Gürcan'ı tutmaya konsantre olmuştum. Hücumda epey top kaybı yaptım. Bir de faul problemi yaşayıp langırt masasının önünde yerimi aldım. Diğer pehliones üyeleri canla başla mücadele ettiler. Maçı 21-20 kazandık. Final maçını ise grupta daha önce karşılaşıp yendiğimiz Başkanlarla oynayacaktık.

 

Final maçı öncesi
 

Pazartesi 3.lük maçı ve Final maçı oynanacaktı. 3. lük maçını Gürcanlar kolayca kazandılar. daha sonra şut yarışması yapıldı. Bir dakika içinde en çok şut atan yarışmacı 11 isabet ile Alp oldu. Hani bir de smaç yarışması olsa onu da kimseye bırakmayacaktık. PehliOnes her yerde ağırlığını hissettiriyordu.

Final maçı umduğumuz gibi rahat geçti. Ortalama bir tempo ile oynadığımız maçı 21-13 kazandık. Enteresan bir şekilde turnuvada ne kadar iyi takım varsa hepsi ile oynadık. Zaten ortalıkta şaibeli fikstür dedikoduları dolaşıyordu :).

Böylece son şampiyonlar olarak unvanımızı koruduk. Buradan takım arkadaşlarımı ve diğer sportmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bir dahaki turnuvada görüşmek dileğiyle.

Not: Hillside bütçeyi epey kısmış. Zaten geçen sene Hillsider turnuvası  düzenlenmedi. Bu sene de fotoğrafçı gelmedi, kupaların boyutları küçülmüş, elimize de birer tane kasımpatı tutuşturdular :).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Şut Yarışması Birincisi: Alp The PehliOne Aktaş

 

Şampiyon takım: Berkan, Selim, Kayı, Alp = PehliOnes
 

Toplu foto
 
Bir önceki (2009 Hillsider) turnuva için  tıklayınız.
 

Share |