KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

 

13 04 2011

İlkbaharı Beklerken Yoruldum

Türkiye Nisan ayına yağmurlarla başladı, sıcaklıklar ay ortalamasının 3-4 derece altında seyrediyor. Bu hafta  yeni bir soğuk hava dalgası geliyor, Bolu çevresinde kar yağışı görülebilir.

 

Perşembeden itibaren Marmara'da yağmurlar yeniden başlıyor, cuma ve cumartesi günü  Türkiye'nin geniş alanı yine sağanak altında.
 

Cuma gününe dikkat! Balkanlardan daha soğuk hava geliyor, sıcaklık Marmara'da 10 derecenin altına düşecek. Bir sondaki hafta da soğuk havanın etkisinde geçebilir.

 

Nisan'ın ortası geldi ama yukarıdaki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Tam artık havalar ısınıyor diyoruz, pat Balkanlar'dan yeni bir soğuk hava dalgası geliyor. Vücudum da ne yapacağını şaşırdı. Kış modunda mı devam etse, bahar yorgunu mu olsa, yoksa metabolizma hızını yükseltip yağ mı yaksa karar veremiyor.

 

Hillside'a baharlık yeni bir ders koydular: Boot Camp by Erhan&Emrah Hocalar. Dış havuzun önünde çeşitli istasyonlar yapıyoruz. Berkan ile yeni eğlencemiz. Ama bu değişken hava yüzünden derslerden tam verim alamıyoruz. Öncelikle hava çok soğuk. Durduğunuz anda üşümeye başlıyorsunuz. O yüzden istasyon aralarında bile hafif tempo koşuyorum. Üzerine yağmur yüzünden yerler kayıyor. Özellikle çizgi ve sıçrama dirillerinde oldukça zorlanıyorum. Yere düşüp zaten üşümüş olan popomu incitmekten çekiniyorum.

 

Buke de baharı, beni gezdireceği virajlı yolları, özlüyor. Dün mecburiyetten bir havalimanı seferi yaptık. Babam pasaportunu evde unuttuğunu Haliç köprüsü üzerinde hatırlayınca iş başa düştü. Yediyi on geçe evden fırladım. Bukeye atladığım gibi soluğu Atatürk Havalimanında aldım. Sonra eve geri dönüp bu kez Zorro ile 20:30'daki çift pota maçıma 10 dakika rötarla yetiştim. Maçı  Berkan'ın masa başı oyunlarıyla 1 sayı farkla kazandık.

 

Günlerden 13 Nisan, neredeyse mevsimin yarısı eder.
Ama hala baharın gelmesini bekliyorum gözlerim kapalı...
Şöyle güneş düşse odamın içine sıcacık, açsam pencereyi ardına kadar.
Mis gibi leylaklar, lavantalar; baharın gelişini şakıyarak kutlayan kuşlar...

 

Share |