KAYI'NIN SEYİR DEFTERİ

24 Ekim 2008, Cuma

Go Yonca!

Geçen hafta Perşembe günü Yonca Spor 2008-2009 sezonunu açtık. Gerçi yazın sektirmeden her hafta çift pota maçımızı yaptık ama başta koç olmayınca çok ciddi olmuyor. En azından çift pota alışkanlığımızı kaybetmedik. Malum Hillside'ın ufak potasında oynayınca normal saha oldukça büyük geliyor.

Bilmeyenler için biraz Yonca sporu anlatayım. Takım 1966 yılında Sahray-ı Cedit, Kadıköy'de amatör spor klubü olarak kurulmuş. Amatör kümede mücadele eden futbol takımı bir dönem Kadıköy'ün incisiymiş.  2006-2007 sezonunda basketbol şubesi kurulunca bizim de Yonca ile bağımız kurulmuş oldu. İlk sene ben takımda yer almadım. o sene takım gruplardan çıkamamış. Geçtiğimiz sezon ise hillside'dan Bora'nın davet etmesiyle takıma dahil oldum. Takıma yine Hillside'dan Selçuk, Alp, Emrah, Burçin, Burak, Cenk takıma dahil doldular. Selçuk'un eski takımından Volkan ve Volkan'ın arkadaşı Harun da takıma katılınca kadro tamamlanmış oldu. Tamamen yeni bir takım olarak başta bazı problemlerimiz olsa da (antrenman salonu, Bora'nın sezon başı sakatlanıp hiç oynayamaması, diğer sakatlıklar, işler nedeniyle maçlara 7 kişi çıkmalar...) sonrasında takım olup  gruptan çıktık. Birinci turu da geçtik fakat son 16'ya kalma maçında Kurtuluş'a elendik. Her şeye rağmen güzel bir sezondu.

Bu sezon takımın çekirdek kadrosu korunmakla beraber bazı eksiklerimiz var. Selçuk omzundan ameliyat olacağı için yılbaşından sonra takımla beraber çalışmaya başlayacak. Burak ise 3 aylığına Amerika'ya gitti. O da yılbaşından sonra takıma katılabilecek. Diğer yandan iyi haber ise Bora'nın takımla beraber antrenmanlara başlamış olması. Ayrıca Emrah yeni bıyıklarıyla rakiplere korku salacak. Takıma Hillside'dan Doruk ve Arcan katıldı. Alp'in sayesinde Berke ve Serkan'da artık Yonca Sporlu. Bir de Hasal'dan Suat gelirse çok güzel olacak. Uzun adam gelirse ben de 3 numaraya kayıp biraz daha az boğuşup biraz daha fazla şut kullanabilirim.

Antrenmanlarımız bu sene de Metin Sabancı Spastik Okul'unun spor salonunda yapılacak. Bir söylentiye göre, ki bu her sene söylenir ama bir türlü gerçekleşmez, lig Kasım ayında başlayacakmış. Ekim sonu geldi ama henüz bir gelişme yok. Yine de her ihtimale karşı Pazartesi ve Perşembe olmak üzere haftada çift antrenman yapma kararı aldık. Başkan da bu Pazartesi antrenmana gelecekmiş.

2008-2009 sezonu hayırlı olsun. Sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmek dileğiyle...

www.yoncaspor.net
2007-2008 Sezonu

Ayaktakiler soldan: Koç Garbis Palazyan, Burçin Özmıhçı, Volkan Biçer, Emrah Gönenç, Selçuk Bertan, Harun Yorulmazlar, Kayıhan Zeybek
Oturanlar soldan: Alp Aktaş, Cenk Akyol, Burak Özmıhçı, Birkan Seçil, Burak (Zico) Kul

Yayın Tarihi: 24 Ekim  2008