Yol Hikayeleri 
 

Ana Sayfa | Yol Hikayeleri | Seyir Defteri | Fotoğraf Galerisi

Almanya Romantik Yol: Uzun zamandır merak ettiğim  meşhur Romantik Yol (Romantische Strasse) gezisi nedeniyle yine, yeni, yeniden Almanya'dayım. Tabi ikinci memlekete gelmişken kadim dostum Volkan ve sevgili ailesini de ziyaret edeceğim. Romantik Yola Almanya'nın güneyindeki Münih'ten başlayacaktık. Volkan ise kuzeyde Bremen'de yaşıyor. Uçak biletlerini ve otomobil kiralama işlerini hep bu uzun rotayı dikkate alarak planladım.  Devamı için tıklayın.

Kapadokya: İlk evlilik yıl dönümümüz için gitmeyi planladığımız Hillside Beach Club’tan beklediğimiz "yedek liste açıldı" haberi gelmeyince rotamızı yurdumuzun en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya’ya çevirdik. Hemen THY ve Pegasus’un bölgeye olan uçuşlarını kontrol ettim. Geç kaldığımız için ucuz uçak bileti göremeyince Kültür Turlarını araştırdım. Devamı için tıklayın.

Gökçeada (İmroz): Sıcak bir yaz gecesi WhatsApp'a gelen mesajla rahat koltuğumdan doğruluyorum. Çantasını kapatmaya çalışan sevgili eşime "Haydi bakalım, Kemaller geldi" diye seslenerek aşağı iniyorum. Yeni bir yol hikayesi başlıyor. İstikamet Gökçeada ya da Antik Yunan'dan beri bilinen ismiyle İmroz. Devamı için tıklayın.

Heidelberg: Sevgili eşim Didem ile yine Almanya'dayız. Kadim dostum Volkan'ı Bremen'de ziyaret ettikten sonra güneye doğru bir gezi planladık. Hedefimiz Almanya'nın en romantik şehri, rüya şehir, masal şehir gibi sıfatları olan Heidelberg'ti. Kiralık arabamızla Wehye'den yola çıktık. Devamı için tıklayın.

Orta Anadolu Gezisi: Konya - Beypazarı: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını önceki senlerde olduğu gibi yine motor üzerinde kutlamayı Kurban Bayramından önce planlamıştım. Bayram Salı gününe denk geldiğinden hafta sonu ile birleştirip 4 günlük güzel bir motor turu düşünüyordum. Aslında Selçuk Ağabeylerin lastik izlerini takip edip Ayvalık, oradan da Midilli şeklinde bir plan yapmıştım. Fakat kanat adamım Alp'in vizesi olmadığı ortaya çıkınca rotayı Konya'ya çevirdik. Cuma günü Bukefalos'u yıkatıp ufak tefek eksikliklerini giderdim. Devamı için tıklayın.

Modena, Rimini, Rimini Wellness 2013: Yeni bir İtalya seferinde daha sizlerle birlikteyim. Gezinin ana amacı bu sene üçüncü kez katılacağımız Rimini Wellness spor fuarı. Fuarın da en önemli etkinliği Zumba Fitness. 2011 İtalya gezim için buraya ve 2012 Rimini Welness fuarı içinse buraya tıklayabilirsiniz. Geçen sene ziyaret ettiğim Verona ve Ravenna kentlerinin yol hikayelerini ise hala yazamadım.  Söz uçar, yazı kalır. Devamı için tıklayın.

Hillside Beach Club 2013: Geçen sene başlattığımız ve bu sene artık gelenekselleşen! motosikletle Hillside Beach Club gezisi için, Bukefalos'a yine Ege yolları görünmüştü. Her zaman olduğu gibi motor grubuma mesaj attım. Alp her zaman olduğu gibi hemen evet dedi. Selçuk Bertan Iron Man olduğundan günlük gidilen mesafeyi kısa buldu. Eğer Iron Butt (1 günde 1000 mil) tarzı bir sürüş yaparsak onu arayacağız. Selçuk Ağabey ise o tarihlerde Güney Afrika'da motor turuna gidiyormuş. Devamı için tıklayın.

Erikli Şelaleleri: Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba! Baharın gelişi ile içimdeki gezme dürtüsü  uyandı. 23 Nisan'da Bukefalos ile geçen sene olduğu gibi yine güney turuna çıkacağım. Bu gezi öncesi aygırımı kış uykusundan uyandırıp sağlığı bu uzun tura uygun mu diye kontrol etmem gerekiyor. Nitekim iki aydır sadece kedilere döşek görevi yapan Buke akü problemi nedeniyle çalışmadı. Takviye kablosu ile çalıştırdıktan sonra biraderin garajından çıkıp eve geldim. Devamı için tıklayın.

Rimini Wellness 2012: Hillside CC Trio, Didem'i bu sene de (söz verdikleri halde) spor fuara götürmeyince iş yine başa düştü. Sıcak bir bahar sabahı, bu yıl yedincisi düzenlenen, Avrupa'nın en büyük spor fuarlarından biri olan, Rimini Wellness'a katılmak üzere İtalya'nın yolunu tuttuk.  Geçen senenin aksine fuarı oldukça geniş kapsamlı gezdim. Fuarın en gözde grup egzersizi ise açık arayla Zumba Fitness idi. Devamı için tıklayın.

Trilye: Aslında üç hafta önce Selçuk Ağabeylerle niyetlendik Trilye'ye gitmeye. Ama kahvaltıydı, akşama maç vardı derken Armutlu yarım adasını dolaşıp Gemlik'ten Yalova'ya geri dönmüştük. Bu hafta Didem'e hava güzel olursa Trilye'ye gidelim dedim. Cumartesi saat on bire doğru, tepemizde kara kara bulutlar olmasına rağmen meteorolojinin yeni iPhone uygulamasına güvenip yola koyulduk. Devamı için tıklayın.

Hillside Beach Club 2012: Gidenler bilir; Türkiye'nin en gözde tatil tesislerinin başında gelir Hillside Beach Club. Çam ağaçları içinde kendine özel bir koyda yer alan tesis, yeşil ile maviyi kucaklar. Personel bir dediğinizi iki etmez, yemekler şahanedir, üstelik benim gibi sporu sevenler için Beach Club biçilmiş kaftandır. Hillside City Club üyeleri ve onların aileleri için her açılış ve kapanış dönemlerinde belli bir kontenjan ayrılıyor. Devamı için tıklayın.

Louwman Museum: Kasım ayında gerçekleştirdiğim Hollanda-Almanya gezimdeki çok keyif aldığım duraklardan biri de Avrupa'nın en büyük klasik ve antika otomobil müzelerinden biri olan Louwman Museum'du. Hollanda'nın üçüncü büyük kenti olan The Hague, Hollanda Parlamentosu gibi Louwman Müzesi'ne de ev sahipliği yapıyor. Devamı için tıklayın.

Zumba Peşinde Hollanda ve Almanya: Didem'in Zumba aşkına kendimi yine Avrupa'da buldum. Didem; Nieuwegein (Hollanda) ve Frankfurt'ta (Almanya) yapılacak olan iki ZIN Day'e (Zumba eğitmenlerinin koreografi çalışması) katılacaktı. Ben de Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip peşine takıldım. Böylece Bremen'de yaşayan kadim dostum Volkan'ı ve sevgili ailesini, hem de Volkan'ın doğum gününde, ziyaret edecektim. Devamı için tıklayın.

Ağva Kilimli Koyu ve Tesisleri: Geçen hafta sonu Alp ile yaptığımız Armutlu Turunu siteden ve Facebook üzerinden görenler gaza gelmişti. Hillside'da basket oynarken Ali Ağabey ve Selçuk Ağabey bu hafta gezi varsa katılmak istediklerini söylediler. Selçuk Ağabey Ağva'nın az ilerisinde bulunan Kilimli tesislerini önerdi. İnternetten incelediğimde oldukça güzel bir manzaraya karşı balık keyfi yapabileceğimizi gördüm. Google Haritaları açıp biraz çalışma yaptım.  Devamı için  tıklayın.

Armutlu Turu: Sonbahar'ın sonuna yaklaştığımız ve günlerin iyice kısaldığı bu günlerde havanın müsaade ettiği ölçüde kısa Pazar gezilerimiz sürüyor. Geçen hafta Batu ile Yuvacık Barajı tarafına bir gezi düzenlemiştik. O geziye katılamayan Alp bu hafta için yerini çok önceden ayırtmıştı. Batu ise yeni patronları ile tanışma yemeği yiyeceğinden çok istemesine rağmen katılamadı. Ayrıca soğuk havayı bahane eden bazı tatlı su motorcuları da evde oturup benim eski Yol Hikayelerimden birini okumayı tercih ettiler.   Devamı için  tıklayın.

İğneada: Sonbaharı doya doya yaşadığımız bu günlerde Bukefalos ile dolaşmanın ayrı bir keyfi oluyor. Hava sıcaklığı  motora binmek için çok uygun. Okullar açıldığından yazlık bölgelerin trafik yoğunluğu oldukça düşük. Fotoğraf için de bu mevsim, doğanın renk zenginliğini yakalamak açısından çok güzel. Tek handikabınız ise erken batan Sonbahar Güneşi. Bu hafta yol bizi Sonbahar manzarasını en güzel yaşayabileceğiniz yerlerden birine, İğneada'ya götürüyor.  Devamı için  tıklayın.

Acarlar Longozu: Acarlar Longozu'nun varlığını, bir kaç sene önce, hatırlamadığım bir THY uçuşunda, Skylife okurken öğrenmiştim. Bu doğa harikası yerin fotoğraflarını gördüğümde buraya mutlaka gitmeliyim diye düşünmüştüm. Üstelik bulunduğu konum itibariyle de çok güzel bir günübirlik motosiklet rotasında bulunuyor. Gel zaman geç zaman longoz gezisini bir türlü gerçekleştirememiştim. GS kardeşliğine yeni katılan Batu, benden gezi talebinde bulununca müstakbel gezi notlarıma baktım.  Devamı için  tıklayın.

Eskişehir: Ramazan dolayısıyla ara verdiğim seferlere Bayram ile beraber yeniden başlıyorum. Bukefalos'un bayram hediyesini bir hafta önce verdim. Almanya'dan aldığım ama bir seneyi aşkın süredir taktırma şansı bulamadığım Touratech sis farlarını, sonunda Buke'ye monte ettirdim. Böylece hem görüşü hem de görünürlüğü arttırarak daha güvenli bir sürüş ortamı yarattım. Gezi rotası olarak  Eskişehir ve civarını seçtim. Neden derseniz özel bir sebebi yok, öyle denk geldi. Devamı için tıklayın.

Florida: Saat henüz sabahın dokuzu ama otelden çıkar çıkmaz saunaya girmiş gibi hissediyordum. Arabaya yürüyene kadar  kan ter içinde kalmıştım. Üstelik hava o kadar nemli ki nefes almakta zorlanıyorum. O sırada yanımdan koşarak geçen sabah sporuna çıkmış adama deli gözüyle baktım. Ben nefes almakta zorlanırken o ne akla hizmet koşuyor. Vücudu alışmış demek ki, acaba ben ne zaman alışacağım  bu sıcak ve boğucu havaya?   Devamı için  tıklayın.

Kuzey İtalya: Mayıs sonu,  sevgili doktorlarımla, motor üzerinde yapacağım, İtalya Alpleri (Dolomitler) gezisine hazırlanırken değişen planlar nedeniyle kendimi İtalya'da bir hafta önce buldum. Yanımda Didemim, altımda da kiralık araba vardı. Didem'e geçen sene Rimini Wellness fuarına katılmak istemiş ama iş yerinden izin alamamıştı. Ben de ona geçen seneden söz vermiştim: Sen iznini ayarla, Hillside götürmese bile ben seni götürürüm.   Devamı için  tıklayın.

Final Four Barcelona 2011: 2010 Aralık ayı. Yine Alp ile aramızda bir e-posta döngüsü yaşandı. Bülent Ağabey, Burak ve Hakan da bu döngüye dahil olduklarında karar alınmıştı.  2011 Final Four'una Barselona'ya gidiyorduk. Fenerbahçe'nin sezon başındaki form durumu da bu kararı almamızda etkili oldu. Hoş grupta Fenerliden çok Galatasaraylı vardı ama sonuçta bir Türk takımının Final Four'da yer almasını canlı olarak izleme ihtimali, herkesin iştahını kabarttı.  Devamı için tıklayın.

47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu: 24 Nisan Pazar günü, 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Sultan Ahmet Meydanı'ndan start aldı. Daha önce gerçekleştirilen turlardan farklı olarak bisikletçiler, 1. Etap olan İstanbul Ayağında, Avrupa'dan Asya'ya geçiş yapacaklar ve Suadiye Sahil Yolunda finish göreceklerdi. Ben de bu parkuru duyduğumda sevinmiş ve hemen Outlook hatırlatma kaydını girmiştim. Gelin görün ki Pazar sabahı kalktığımda aklımda tur mur yoktu. Hatta evde elektrik de yoktu. Devamı için tıklayın.

Bir Gurme Gezisi: Antakya - Halep: Yanlış hatırlamıyorsam miladi Ağustos ayıydı. Kemal telefon etti: Pegasus'un kampanyası var, 49TL'ye Hatay'a gidiş dönüş, yer içer geliriz, alalım mı? Hicri Ramazan ve ben orucum. Antakya kebaplarını duyunca sorgusuz sualsiz gidelim dedim. Hoş biletler  Şubat ayınaydı ama gidemesek de altı üstü 49TL yanacaktı. Günler günleri, haftalar haftaları kovaladı ve bizim gurme ve kültür seyahatinin tarihi geldi.  Devamı için tıklayın.

Güney Gezisi: Önümde dokuz günlük uzun bir bayram tatili var. Üstelik havalar mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyrediyor. Kasımın ortası gelmiş ben hala şort, tişört dolaşıyorum. Anlayacağınız havada motosiklet kokusu var. Ama kanat adamım Alp bayram öncesi baba oldu. Onu ve sevgili eşi Çağla'yı buradan tekrar tebrik ediyorum. İrem bebeğimizin bahtı açık olsun. Ayrıca Didem'in bayramın ikinci gününden itibaren çalışması gerekiyor.  Devamı için tıklayın.

Kefken: Geçen hafta Bukefalos'a kardeş geldi. Alp, benim Karadeniz gezimi mi okuyup gaza geldi yoksa bu sıcaklarda daraldı da yüksek bir at mı istedi bilmiyorum "Ben GS (BMW R1200 GS) istiyorum" diye bir mail attı. Altına da sahibinden.com'dan bir kaç tane ilan eklemiş. Ara sıra Alp'in GS aşkı alevlenirdi ama bu sefer yangın bacayı sarmış da haberim yokmuş. Devamı için tıklayın.

Doğu Karadeniz Seferi: Her şey basketbol oynarken Selçuk Ağabey'in motorlu Karadeniz gezisine beni davet etmesiyle başladı. Ne zamandır hayalimdi. Buke'nin üstüne atlayacağım o yayla benim bu yayla senin dolaşacağım. Geçen sene GSA olarak kısa ama dolu dolu bir Trabzon-Rize turuna imza atmıştık. Artık Rize'nin de doğusunu görmek istiyordum. Devamı için tıklayın.

Bremen: Yine Bremen yolundayım. Kadim dostumu ve ailesini ziyarete gidiyorum, üstelik sevdiğimle. Yaz başı Bremen bakalım nasıl oluyor? Bileti de Hannover gidiş Hamburg dönüş aldım. Didem'in mümkün olduğu kadar çok yer görmesini arzu ediyordum. Hatta araya bir de Berlin sıkıştırmayı planlıyordum ama son gezilerde de görüldü ki böyle kağıt üzerindeki planlar her zaman gerçekleşmiyor. Devamı için tıklayın.

Münih - Viyana: Didemim ile ikinci Avrupa sehayatimiz Sabiha Gökçen'de başladı. Ucuz bilet bulunca (Münih gidiş-geliş 100 Avro) Nisan ortasına biletlerimizi almıştım. Tabi bilemezdim ki o tarihlerde İzlanda'da volkan patlayacak, bütün Avrupa hava trafiği felç olacak. Volkan demişken kadim dostum da ailesiyle Münih'e gelecekti ama sevgili Nermin'in yeni işi dolayısıyla ne yazık ki bu seyahate katılamadılar. Ben programı Münih, Salzburg, Viyana ve Budapeşte olarak düzenlemiştim. Devamı için tıklayın.

Amerika Güncesi: Ocak ayının ortasıydı. Hatice Coldplay çalmaya başladı. Arayan sitemin yegane konuk yazarı Alp. GE'nin bir toplantısı için Mart ayında Amerika'ya gideceğini ticaret kısmını atlattıktan sonra da San Diego'ya İsmail'i ziyaret edeceğini ve şanlı GSA'nın (bilmeyenler için GSA bizim basketbol turnuva takımının adı. Açılımı: Green Shark Attack) bir elemanı olarak benim de kendisine katılmamdan memnuniyet duyacağını anlattı.   Devamı için tıklayın.

Sünnet Gölü - Göynük: Kurban Bayramının son günü. Bayramın ilk üç günü gerçekleştirdiğim Çanakkale Gezimin hemen üzerine doğu seferine çıkıyorum. Yoldaşlarım peynir oğlanlar Alp ve Selçuk. Bir gün önce ben Çanakkale döünüş yolundayken İstanbul'u sel almış. Fakat bu sabah süper bir hava var. Devamı için tıklayın.

Çanakkale Yarımadaları: Bayram gezmesi adı altında Didem ile Çanakkale yarımadaları turuna çıktık. Üç gün üç gece Gelibolu ve Biga'yı Bukefalos'un üzerinde gezmenin tadını çıkardık.  Diğer Çanakkale seyahatlerimden farklı olarak daha çok manzara ağırlıklı bir gezi oldu. Yine de Abide'ye gidip 243000 şehidimizi anmadan geçmedik. Devamı için tıklayın.

Domaniç - Keles: Bu hafta sis İstanbul'u esir alınca şöyle uzaklaşıp kendimi dağlara, tepelere vurmak istedim. Masmavi gökyüzünün altında Buke ile virajları arkamda bırakmak... Pazar günü Alp ile sahilde buluşup soluğu Yalova feribotunda aldık. Amacımız 2006 yılında gerçekleştirdiğim Uludağ'ın eteklerinde dolaşan parkuru tersten dönmekti. Devamı için tıklayın. 

Kıyıköy: Yol bizi bu defa Batı Karadeniz'in şirin balıkçı kasabası olan Kıyıköy'e götürüyor. Hava güneşli, 15-16 derece civarında. Saat dokuz buçukta evden çıkıp Buke'ye atladım. Benzini ve lastik havalarını tamamlayıp FSM köprüsüne doğru gaz açtım. Didem'i, baba evinden, Sinanoba'dan alıp Kumburgaz'dan tekrar TEM'e çıktım. Devamı için tıklayın.

Yedigöller: Hazan mevsimi geldi, yapraklar kızarıp sarardı. Üç sene önce de (ilgili gezi yazısı için tıklayın) ziyaret edip hayran kaldığım Yedigöller'deyim. Yazdan kalma bir hava var. Buraya nasıl geldiğimi, ne yediğimi, ne içtiğimi yazmıyorum. Bir değişiklik yapıp sizleri Yedigöller'de çektiğim fotoğraflarla baş başa bırakıyorum. Devamı için tıklayın

IAA 2009: Internationale Automobil Ausstellung ya da bizim bildiğimiz şekliyle Frankfurt Otomobil Fuarı bu sene 17-27 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Avrupa seyahatimdeyken 26 Eylül Cumartesi günü bu muhteşem fuarı ziyaret ettim. Hayatımda gezdiğim en kalabalık fuardı. Devamı için tıklayın.

Der-i Saadet: Edirne: Bu kez yol bizi Evliya Çelebi'nin  çok övdüğü ve "Bir İslam Duvarı" diye tanımladığı Edirne'ye götürdü. Meşhur seyyahın o zamandan Türkiye'nin şimdiki sınırlarını rüyasında görüp görmediğini bilemiyorum ama şu gerçek ki Kurtuluş Savaşı'ndan beri Edirne serhad şehrimiz. Devamı için tıklayın.

Avrupa Güncesi: 13 gün süren çok ayaklı Orta Avrupa ağırlıklı seyahatimden çok güzel anılarla geri döndüm. Her şey geçen sene bu zamanlarda Alp'in Polonya'da düzenlenecek "Eurobasket 2009'a gider miyiz?" demesiyle başladı. Ekip uzadı, kısaldı sonunda Alp ve ben, iki seyyah, 12 Dev Adamın peşinde Polonya yollarına düştük. Devamı için tıklayın.

İznik - Yenişehir - Mudanya: Ne zamandır Yenişehir İmren Kasabı'ndaki köfteler beni çağırıyordu.  Alp'e "Al Çağla'yı da gel. Hem bak, Çağla da benim gibi köfte severmiş" dedim. Hafta içi yoğun kulisle Çağla'yı ikna ettik: Yol kısa, bol mola, motor bahane, köfteler şahane...  Devamı için tıklayın.

Kastamonu - Sinop: Ve GSA yeni bir Karadeniz turnesine çıkıyor. Bu sefere, takımın şuursuz elemanı Kaliforniya'da gününü gün ettiğinden, Alp ve ben iki kişi olarak çıkıyoruz. Zaten motorla gideceğimizden İsocan ya arkamızdan su dökecekti ya da dayanamayıp onu da terkime atacaktım. İstikamet Batı Karadenizin en doğusu: Kastamonu, Sinop. Devamı için tıklayın.

Boğaziçi'nde Bir Tatlı Huzur: Günlerden Pazar. İstanbul'da hava bulutlu. Normalde şehir dışında olacaktım ama Bozöyük müsait olmadığından Alp'in doğum günü şerefine düzenlenen, boğazda tekne turuna katıldım. Gerçi havanın durumu hiç de iç açıcı değildi ama önemli olan beraber olmak, keyifli vakit geçirmek. Devamı için tıklayın.

Ayvalık Dalışı: 2007 Ramazan Bayramı'nda gittiğim Kızıldeniz Seyahati, benim için dalış serüvenimin tepe noktası olmuştu. O canlılığı, renk cümbüşünü gördükten sonra açıkçası Türkiye'de dalış yapmak bana elzem gelmiyordu. Bu yüzden de 2008 yılını hiç dalış yapmadan geçirdim. Devamı için tıklayınız.

Trabzon - Rize: Şampiyon takımımız GSA Doğu Karadeniz turnesine çıktı. Herşey yıldız oyuncumuz İsocan'ın,  Alp ve beni memleketi olan Trabzon'a davet etmesi ile başladı. Benim İspanya seyahatim öncesi yolculuğu planlayıp uçak biletlerimizi almıştık. Devamı için tıklayınız.

Hola España: İlkbaharın başlangıcı, gece ile gündüzün eşitlendiği gün olan 21 Mart'ta İspanya maceram başlıyor. Hem İspanya-Türkiye 2010 Güney Afrika Dünya Kupası eleme grubu maçına gideceğim, hem Madrid'te kuzento Remziyi ziyaret edeceğim hem de merak ettiğim bu ülkeyi ve insanını tanıyacaktım. Devamı için tıklayınız. 

Cape Town: Geçtiğimiz hafta Alp ve eşrafının düzenlediği Güney Afrika, Cape Town gezisine iç güveysi olarak katıldım. Uzun zamandan beri ilk defa bir seyahatin planlama bölümünde yer almadım. Uzaktan gelen mailleri takip ettim ve sadece uçak biletimi aldım. Gerisini Atılgan ve Çağla kardeşler ile Alp halletti. Devamı için tıklayınız.

MotoPlus Fuarı: Bir motosiklet fuarında daha sizlerle birlikteyim. Muhteşem bir İstanbul Şubat'ında Erdem ile fuara doğru yola koyulduk. Hava tam motor havası ama ben Bukefalos'u Tuğrul'un garajından çıkarmaya üşendiğimden bizi fuara Zorro götürüyor.  Devamı için tıklayınız. 

Bremen: Volkan ile nette konuşurken birden  yeni yılı Bremen'de karşılamaya karar verdim. Öylesine, doğaçlama olarak Almanya'ya gidiyordum. Biletimi Cuma-Cuma Bremen olarak internetten aldıktan sonra Volkan'a mail attım. Bütün bu işler yarım saat içinde olup bitmişti.  Devamı için tıklayınız. 

Herrenhauser Garten, Hannover: Hazan mevsimi geldi de geçiyor. Mevsimin şanına uygun bir fotoğraf gezisi yapamadım ama geçen sene Almanya seyahatimde gittiğim Herrenhauser Garten denen bahçeleri size tanıtmak istiyorum. İşte Almanya'da sonbahar.  Devamı için tıklayınız.

Oylat: Uzun bir sessizliğin ardından yeniden yollara düşmenin keyfini yaşıyorum. Alp ile bir süredir motorla bir yerlere gidelim diye planlar yapıyorduk ama 2-3 haftasonu hep yağmurlu hatta selli geçti. 29 Ekim günü havanın güzel olacağı farklı kaynaklarca teyit edilince bize de motorlara atlayıp gaz açmak kaldı. Devamı için tıklayınız.

Auto Show 2008: Bu yıl 12'ncisi yapılacak olan Auto Show Uluslararası Otomobil fuarı, 10-19 Ekim 2008 tarihleri arasında CNREXPO'da düzenlenecek. Ben de sizin adınıza,  iki senede bir yapılan, bu fuarı basın ve VIP günü olan 9 Ekim tarihinde ziyaret ettim. Devamı için tıklayınız.

Gelibolu: Bozcada gezimin ikinci ayağını Gelibolu'nun kuzey bölgesi oluşturuyordu.  18 Mart 2006 yılında yaptığımız Çanakkale gezisinde yarımadanın güneyinde kalan Seddülbahir kısmını dolaşmıştık. Şimdi kalan yerleri gezecektik. Devamı için tıklayınız.

Bozcaada: "Tanrı insanlar uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada'yı yaratmış" demiş Heredot. Geçen hafta Bozcaada için planlar yapıldı, otelller ayarlandı, motorlar hazırlandı ve Cumartesi sabahı  çıkmak için sözleşildi. Grubumuz iki motor, bir otomobilden oluşuyordu. Devamı için tıklayınız

Kapuzbaşı Şelaleleri: Askerde tuttuğum günlüğün bu sayfasını siteye girerken, yörede çektiğim fotoğrafları da eklemek istedim. Baktım epey fotoğraf çekmişim. Ben de bir taşla iki kuş vurayım dedim. Bu yazıyı hem yol hikayelerine hem de Askerin Günlüğü bölümüne dahil ettim. Devamı için tıklayınız.

Ilıca Şelalesi, Horma Kanyonu, Valla Kanyonu: 12-13 Temmuz'da geçen sene planladığım Valla Kanyonu gezisini gerçekleştirdim. Ben geziyi dört gün olarak düşünmüştüm. İşin içinde Kastomunu, İnebolu, Sinop da vardı. Fakat diğer arkadaşların iş durumları nedeniyle Kastomonu ve Sinop bir başka geziye kaldı.  Devamı için tıklayınız. 

Lale Festivali & Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu: Güzel bir Nisan sabahı bir taşla iki kuş vurmak için tarihi yarım adaya gittim. Hem Büyükşehir Belediyesi'nin "İstanbul'da lale zamanı" etkinliklerinin son günüydü hem de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bugün Sultanahmet'ten start alıyordu. Devamı için tıklayın.

Redbull Geç Kalma: E-posta listesine üye olduğum mtbtr.com sitesinden Redbull Geç Kalma macera yarışı ile ilgili bir mail alınca gelebilecek bütün arkadaşlarıma haber verdim. Her ne kadar bütün kış antrenmansız olsam da bu yarışı kaçırmak istemedim.. Devamı için tıklayın.

Sharm El Sheikh, Kızıldeniz, Mısır: Uzun süredir yapmak istediğim Kızıldeniz gezimi,  Ramazan Bayramı'nda gerçekleştirdim. Ufak tefek bazı aksilikler olduysa da güzel bir gezi oldu. Özellikle Kızıldeniz muhteşemdi. Devamı için tıklayın.

Cumalıkızık - İznik: Bulutlu bir Pazar günü Onat, Tahir ve ben üç atlı yola koyulduk. Onat buluşma zamanını yanlış anlamış. Biz Pendik'e doğru sahil yolunda yol alırken arkadan gelip bizi yakaladı. Devamı için tıklayın.

Batı Karadeniz Turu: Sitenin takipçileri hatırlayacaktır, iki hafta önce Bartın'a iş için gitmiş ve Amasra'yı da gezmiştim. Yine geçen hafta Karabük'e iş için gitmiş Safranbolu'yu fotoğraflamıştım.  Özellikle Amasra'nın o kadar güzel yolları vardı ki buraları mutlaka Bukefalos ile geçmeliyim diye düşünmüştüm. Devamı için tıklayın.

Safranbolu: Karabük'e dökme doğal gaz (LNG) geldiğinden beri bizim bu yöreye seyahatlerimiz arttı. Dün yine iş ziyareti için Karabük'e gittik. Ben bir fırsat yaratıp iki saatliğine Safranbolu'yu ziyaret ettim. Devamı için tıklayın.

Bulak - Amasra: Bu hafta sonu sürpriz bir seyahat gerçekleştirdim. Hem ticaret hem ziyaret yapacaktık. Karabük ve Bartın da bazı fabrikaları ziyaret edip Ankara'da anneannemi görecektik. Devamı için tıklayın.

Büyükada'da Bisiklet Keyfi:10 gün önce Tuğrul, Senem, Mehmet yeni bisiklet almışlardı. Ben de gaza gelip kendi boyuma uygun bir bisiklet aldım. Herkeste bu kadar yeni bisiklet olunca adaya gitmek farz olmuştu. Devamı için tıklayın.

Rafting, Melen Çayı: Geçen sene Melen Çayı'nda yaptığımız rafting çok hoşumuza gitmişti. Bir sonraki sene daha önce gidip suyun bol olduğu zamanda raft yapmak için sözleşmiştik. Ve sezon geldi çattı. Devamı için tıklayın.

Motoshow'07: Bir motosiklet fuarı daha geldi çattı. Eskiden herkes motorunu fuardan alırdı. Ama artık fuar fiyatı diye bir şey kalmadı. O yüzden fuarların artık eski coşkusu (bence) yok. Devamı için tıklayın.

Kazanç Park, Polonezköy: Mehmet iki hafta önce Polonezköy'e ata binmeye gitmişti. Çok beğendiğini ve eğlendiğini söyleyince bir dahaki sefere giderken bana da haber ver dedim. Kısmet bu Pazaraymış. Devamı için tıklayın.

Karabük - Safranbolu: Normalde iş seyahatlerimi siteye koymuyorum. Fakat bu sefer hem hava koşullarının ilginçliği hem de gidilen yerin turistik öneme sahip olması nedeniyle bir istisna yapıyorum. Devamı için tıklayın.

İznik - Bilecik: Ocak ayı için mükemmel sayılabilecek bir Pazar sabahı Selçuk ve Erdem ile Bostancı Köprüsü'nde buluştuk. Aslında Ahmet de geleceğini söylemişti ama Cumartesi akşamı telefonlarını kapatmış. Devamı için tıklayın.

Kaş Dalışı: İlk planımızda Kaş dalışından sonra Dalaman da rafting yapmayı düşünüyorduk. Fakat Selçuk'un işi çıkınca o geziye katılamayacağını bildirdi. Biz de uçakla gidip gelmeye karar verdik. Zaten o kadar yolu ufak arabada gitmeye niyetim yoktu.  Dalaman'da rafting yerine Cumartesi günü Meis adasına gidecektik. Devamı için tıklayın.

Mudanya: Selçuk geçen hafta yeni motorunu alınca bana Karadeniz'e ne zaman gideceksin diye sordu. Arkadaş bu kısa günlerde Karadeniz turu yapmak istiyormuş. Yaylalarda bir tarafları donacak haberi yok. Ben de onu Mudanya'ya gidelim diye kandırdım. Devamı için tıklayın.

Auto Show 2006 Otomobil Fuarı: Auto Show fuarı  3 Kasım'da kapılarını 11. kez biz otomobil severler için açtı. Fuarda bu sene iki modelin Dünya tanıtımı yapıldı: Fiat Linea ve Opel Astra Sedan. Bu özelliği ile de Auto Show fuarı kendi içinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Devamı için tıklayın.

Yedigöller: Fotoğraflarını ilk gördüğümde Yedigöller'e mutlaka gitmeliyim diye düşünmüştüm. En güzel mevsimi Sonbaharmış. Tam bir renk cümbüşü oluyormuş. Tabi ben kısmi renk körü olduğumdan bazılarını göremiyorum ama görebildiğim kadarıyla bile muhteşem bir yer. Devamı için tıklayın.

Bodrum'da Bayram: Ramazan Bayramı'ndan yaklaşık iki ay önce baba tarafım, bayrama hep beraber girelim istediler. Ailenin yarısı İstanbul'da yarısı Ankara'da olduğundan orta nokta olan Bodrum mekan olarak seçildi :). Devamı için tıklayın.

Ayvalık Dalışı: Kaş dalışının üzerinden yaklaşık 1.5 ay geçmesine rağmen Ahmet fotoğrafları hala bana getirmedi. Ben de geçen sene yaptığım fakat sitede yayımlamadığım Ayvalık dalışını siteye koyayım dedim. Devamı için tıklayın.

Truva: Geçtiğimiz Mart ayında Çanakkale'ye gitmiştim. Dönüşte uğradığımız Truva'nın fotoğraflarını ise şimdi yayınlıyorum. Tırnak içindeki ifadeler gezdiğimiz yerlerdeki bilgi panolarından alınmıştır. Devamı için tıklayın.

Red Bull Hava Yarışları, Haliç & Sultan Ahmet: Aslında Red Bull uçak akrobasi gösterisine gitmek gibi bir fikrim yoktu. Ama karşıda bir işim çıkınca ben de fotoğraf makinemi ve objektiflerimi yanıma aldım. Devamı için tıklayın.

Kuzeydoğu Marmara Turu: Uzun zamandan beri istediğim GS'e kavuşunca bu hafta sonu bir motor gezisi yapmak farz olmuştu. Ekip 4 motordan oluşuyordu: Selçuk (Yamaha R1), Tahir (Honda 600RR), Onat (Honda Varadero, nam-ı diğer Gölge Yele). Daha önceki gezilerin aksine bu gezimizde önemli olan yeni yer görmek değil yol yapmaktı. Devamı için tıklayın.

Salacak'tan Tarihi Yarımada: 2 Temmuz akşamı Salacak'a gidip biraz fotoğraf çektim. Canon 17-40mm ve Canon 50mm objektiflerim geniş açıda çok başarılılar ama karşı kıyıda Ayasofya'yı ya da Süleymaniye'yi tek çekmek istediğimde en azından Canon 70-200mm objektife ihtiyaç duyduğumu anladım. Devamı için tıklayın.

Honda Test Günleri: Geçen hafta Ahmet telefon etti. "Park Orman'da Hande etkinliği varmış gideriz değil mi?" dedi. O sırada ben  Skype'den Volkan ile konuşuyordum. Hande Yener ile ne işim olur diye düşündüm, Ahmet'i kırmadan bir bahane uydurmalıydım.  Israrla mailine girip bakmamı istedi. Ben de  Hande Yener ile ilgili bir mail okuyacağımı düşünerek maili açtım. Devamı için tıklayın.

Erenköy - Caddebostan: Cumartesi günü, sabahın köründe yaptığımız (07:00) basketbol maçından sol ayak tabanıma bir ağrı miras kaldı. Akşam seke seke yürüyordum. Dünya Kupası maçlarını seyrederken biraz buz yaptım. Pazar günü için motor gezisi yapmamaya karar vermiştim. Devamı için tıklayın.

Göynük: Daha önce Selçuk Bertan ile konuştuğumuz (ancak erteleyip İznik ve Sapanca Gölleri'ne gittiğimiz), Göynük gezisini yapmak üzere Cumartesi gününden Tahir ve Uygarla sözleştik. Gerçi Tahir'in Göynük'e varana kadar Sapanca'ya gittiğimizi zannetmesi de var ama o ayrı bir konu. Devamı için tıklayın.

Honda Güvenli Sürüş 4: Motosiklet kullanmayı Honda Eğitimlerinde öğrendim desem abartmış olmam. Güvenli Sürüş 2 ve Güvenli Sürüş 3 (2 kez) eğitimlerini geçen sezon almıştım. Güvenli Sürüş 4 ise henüz açılmamıştı. Bu sene  Mart ayından beri kursun açılmasını bekliyorduk. En sonunda geçen hafta başı kayıt ile ilgili bir elektronik posta geldi. Devamı için tıklayın.

Otodrom Karting: Pazar günü Sakatların basketbol maçı olduğu için program yapamamıştık. Maçın kötü saati, bütün günü öldürmüştü. Cuma günü M. Papila'dan karting önerisi gelmişti. Cumartesi akşamı ben de Selçuk'a söyledim. O da Erdem'e söylemiş. Devamı için tıklayın.

İznik - Sapanca: Cumartesi akşamı Bertan ile rotamızı telefonda tayin ettik. İlk rota önerim olan Akyazı-Kuzuluk-Göynük-Taraklı-Sapanca hattı zaman kısıdı yüzünden ertelendi. F1 Monaco yarışına yetişmek istiyorduk. Bu yüzden bu rotayı başka bir hafta sonuna erteleyip İznik ve Sapanca Göllerine gitmeyi kararlaştırdık. Devamı için tıklayın.

Kerpe - Kefken: İki pazardır Kerpe'ye gidecektik bir türlü kısmet olmuyordu. Bu haftasonu aslında Marmaris-Bodrum yapacaktım ama yol gözümde büyüyünce Ahmet'i satıp İstanbul'da kaldım. Bir de Hillside Kurumsal Basketbol turnuvasına katılmıştık. Maçlar için kondisyon depolayacaktım. Devamı için tıklayın.

Rafting, Melen Çayı: Bir hafta gecikmeli olarak Melen Çayına rafting yapmaya gidecektik. Grup otobüsü sabah sekiz buçukta Kadıköy'den kalkacakmış. Biz de saat dokuzda Bimex'te buluşmak üzere sözleştik. Sabah Altunizade'ye gidip Ahmet'i aldım. Saat dokuza on kala Bimex'teydik. Devamı için tıklayın.

Büyükada Gezisi: Çeşitli nedenlerle geçen hafta yapamadığımız ada gezisini bu cumartesi yapacaktık. Ben Cuma gününden bisikletimi gezi için bakıma aldım. Lastiklerini şişirdim, frenlerini kontrol ettim. Devamı için tıklayın.

Dupnisa Mağarası ve İğneada Gezisi: Yeni bir yol macerası başlıyor. Başlıyor başlamasına da eksik başlıyor. Selçuk Akan ve Ahmet fire verdi. Selçuk Bertan'la baş başa kaldık. Pazar sabahı saat yedide kalkıp kendime bol kaşarlı tost yaptım. Devamı için tıklayın.

Bursa Gezisi: Bu hafta sonu nereye gitsem diye düşünüp duruyordum. Motosiklet fuarı olduğundan bir çok arkadaş fuara gidecekti. Selçuk ise Tekirdağ'a gitmeyi düşündüğünü söyledi. Ben Tekirdağ yolunu sevmiyorum. Otobandan gidiyorsun hiç bir esprisi yok. Zaten daha 15 gün önce Çanakkale'ye giderken geçmiştim o yoldan. Devamı için tıklayın.

Motoshow'06 Motosiklet Fuarı: Fuar bu sene Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenleniyor. Fuarı ilk gün ziyaret etme kararı almıştık. Tahir on iki civarı bizim ofise geldi. Ufak bir lastik problemini çözüme kavuşturup yola koyulduk. Devamı için tıklayın.

Çanakkale Gezisi: Yaklaşık bir aydan beri planladığımız Çanakkale gezisini gerçekleştirdik. Hava muhalefeti yüzünden başta 6 motor olan kadromuz 4 motora indi, artçlılar geride bırakıldı. Yaklaşık 15 gündür yerli yabancı bütün meteoroloji sitelerini ezberlemiştim. Cumartesi yağmur kaçınılmazdı. Devamı için tıklayın.

Honda Deauville Testi: Ayşe Şule Bilgiç'in sürüş izlenimleri: 24-25-26 Mart Tarihlerinde Yunanistan'da Honda Deauville 700 modelinin lansmanındaydım. Yunanistan’da 3 gün boyunca CBF 1000, Deauville NT 700 V ve Silver Wing’i test etme imkanım oldu. Devamı için tıklayın.

Bir Kar Macerası: Çarşamba sabahı yine zor uyandım. Kar başladığından beri sabahları yataktan zor kalkıyorum. İlk iş perdeyi çekip dışarı baktım. Ben karlar erimeye başlamıştır diye tahmin ederken pazartesi ve salıya oranla daha fazla kar görünce şaşırdım. Her taraf bembeyazdı. Devamı için tıklayın.

Moto GP, İstanbul: Arkadaşlarla Moto GP için bir türlü organize olamamıştık. Fiyatları pahalı bulduğumuzdan bilet almadık. Belki beleş bilet buluruz diye bekledik. Cumartesi günü artık TV'den seyredeceğimiz kesinleşmişti. Biz de motora bineriz diye başka planlar yapıyorduk. Akşam saat dokuz civarı Erdem aradı. Bilet bulmuş. Devamı için tıklayın.

Yeniden Honda Güvenli Sürüş 3: Eğitimler çok önemli. Eğitimlerde öğrendiklerimizi unutmamak için yollarda sık sık tekrarlamak lazım. Özellikle frenajı ve kaçınma manevralarını. Yine düzenli aralarla eğitimleri tekrarlamakta fayda var. Devamı için tıklayın.

Bremerhaven: Bremerhaven adından da anlaşılabileceği gibi Bremen'in limanı. Yaklaşık 50 - 60 km kuzeyde kalıyor. Bremen'den öğlene doğru yola çıktık. Bir saat sonra aracımızı hayvanat bahçesinin önüne park etmiştik. Önce hayvanat bahçesini gezecek sonra da deniz müzesine uğrayacaktık. Devamı için tıklayın.

Serengeti Park: Frankfurt Otomobil Fuarını ve Frankfurt'u gezip Tuğrul'u İstanbul'a yolladıktan sonra kalanlar Bremen'e döndük. Selçuk da Pazar günü İstanbul'a dönüyordu. Onu Hannover havalimanına bırakacaktık. Serengeti Park da Bremen Hannover yolunun tam ortasındaymış. Program belli olmuştu. Serengeti Park'a gidecektik oradan da Selçuk'u Hannover'den İstanbul'a yolculayacaktık. Devamı için tıklayın.

Frankfurt Otomobil Fuarı: Otomobillere tutkuyla bağlı biri için Frankfurt ve Paris otomobil fuarları çok önemlidir. Dünyanın en büyük iki otomobil fuarı bunlardır. Her sene dönüşümlü olarak düzenlenirler. Bu seneki fuar Frankfurt otomobil fuarıydı. Ben de bir otomobil tutkunu olarak hayallerimden birini gerçekleştirmek üzere Almanya'nın yolunu tuttum. Devamı için tıklayın.

Anadolu Kavağı: Hafta içi sürekli meteorolojinin sayfasına girip hafta sonu havanın nasıl olacağına bakıyordum. Güzel olduğunu gördüğüm an arkadaşlara haber verdim. Motora binecektik. Devamı için tıklayın.

Almanya Gezi Özeti: 19 Eylül saat ikide Atatürk Havaalanı'ndan Almanya uçağım kalktı. Rahat bir yolculuktan sonra Hannover'e iniş yaptık. Yaklaşık yarım saat bavulumu bekledikten sonra çıkışa doğru yöneldim. Volkan kapıda beni bekliyordu. Devamı için tıklayın.

Kaş Dalışı: Dalışa başladığımdan beri Kaş'a gitmek kısmet olmamıştı. Türkiye'nin en güzel dalış noktası olarak bilinen Kaş'ı çok merak ediyordum. Özellikle de 58m de başlayıp 70'lere kadar yayılan uçak enkazına dalmak istiyordum. Devamı için tıklayın.

F1 Türkiye: Sonunda heyecanla beklediğimiz gün geldi. F1  Türkiye'de. Devamı için tıklayın.

Kömür Dalışı: Geçen Pazar yağmur muhalefeti nedeniyle Saroz İbrice dalışını iptal etmiştik. Hatta sonra hava açmış gitmediğimize pişman olmuştuk. Bu hafta sonu meteorolojinin sayfasında hava güzel gözüküyordu. Devamı için tıklayın.

Bandırma: Cumartesi öğlen Ahmet'e gidip yeni zıpkınımı en sonunda teslim aldım: Alüminyum 90'lık Beuchat Mundial. Sonra eve gidip diğer hazırlıklarımı tamamladım. Deniz Otobüsü 18.30'da Yenikapı'dan kalkacaktı. Devamı için tıklayın.

Sapanca Gölü: Sabah yeni odamda uyandım. Dün evi 7 numaraya taşımıştık. Her tarafım ağrıyordu. Yine unutulmaz doğum günlerimden biri diye düşündüm. 2003 yılında da doğum günümde yüksek lisans tez savunmamı yapmıştım. Devamı için tıklayın.

Honda Güvenli Sürüş 3: Eğitim günü sabahı erkenden kalkıp güzel bir kahvaltı yaptım. Eşyaların bir kısmı arabadaydı bir kısmını da yanıma aldım. Hava çok sıcak olduğundan yanıma uzun kollu bir giysi de aldım. Kollarım yanmasın. Arabayla rahat bir yolculuktan sonra eğitimin yapılacağı Şekerpınarı Honda fabrikasına geldim... Devamı için tıklayın.

Caddebostan - Dalyan: Yaklaşık üç aydır Büyükşehir Belediyesi Caddebostan - Dalyan arası sahil yolunda hummalı bir çalışma yürütüyor. Bütün yürüyüş, koşu, bisiklet yolları yenileniyor, çevre düzenlemesi yapılıyordu. Hatta bu çalışmalar bana bir janta mal olmuştu...  Devamı için tıklayın.

Doğa Club: Geçen hafta yaz, geldiğini hissettirdi. Hafta içinden başlayarak sıcaklıklar tırmanmaya başladı. Biz de arkadaşlarla havuza gidelim dedik. Havuzu da uzakta bir yerden seçelim ki motorla gittiğimize değsin diye düşündük... Devamı için tıklayın.

Saroz Dalışı: 26 Haziran Pazar sabahı saat 7 de Bimexcar 'dan hareket ettik. Selçuk ve Ekrem ile Erzurumlular sitesine Ahmet'i almaya gittik. Ben fırından sıcak zeytinli açma ve simit almıştım... Devamı için tıklayın.

Sülüklü Göl: 1 – 2 Haziran tarihlerinde Honda 2. Seviye Güvenli Sürüş Eğitimine katıldım. Doğal olarak kursta öğrendiğim bilgileri kendi motosikletime uygulama ihtiyacını hissettim. Hafta sonu güzel havayı da fırsat bilip bir gezi planı yapmaya karar verdim. İstanbul’a yakın yerleri araştırırken Sülüklü Göl ismi dikkatimi çekti... Devamı için tıklayın.

Ana Sayfa | Yol Hikayeleri | Seyir Defteri | Fotoğraf Galerisi

Copyright © 2005-2014 KAYIHAN ZEYBEK
Her hakkı saklıdır. Bu sitedeki fotoğraf ve yazılar izin alınmadan ya da kaynak gösterilmeden kullanılamaz.